Choď na obsah Choď na menu
 


VLASTIČKA ŠNIRCOVÁ - ĎURINOVÁ

7. 8. 2009

Vyštudovala som strednú knihovnícku školu. Mojou obžúbenou knihou je Pipi Dlhá Pančucha od Astrid Lindgrenovej, v puberte klasika- Gričská čarodejnica, Plamene inkvizície a Angelika. Všetky básne od Ondreja Čiliaka sú moje obľúbené pohladenia duše. Páči sa mi hudba a texty od Jozefa Urbana.

Básne som začala písať až na strednej škole, a podporoval ma v tom môj slovenčinár p. Lapitka cez Mladé rozlety Jožko Urban, v nemocnici dramaturgička Mária Terenová zo Slov. Rozhlasu a doteraz najväčšiu oporu získavam cez náš klub. Moja prvá zbierka je Úsmev na stračej nôžke spolu s Dianou Laslopovou. Písala som aj prózu, nejaké tie poviedky a jednu som mala uverejnenú v Prieboji.
Mám obľúbené kvietky nezábudky. Z toho vyplýva aj moje farebné ladenie modré a nezabudnuteľné okamihy v duši, ktoré dávam na papier. Najkrajší dar je život a moja rodina. Cesta k Bohu a moje cítenie cez Boha k ľuďom.
Počúvam súčasnú hudbu, najmä skupinu Peha a speváčku Zuzku Smatanovú. Kedysi Scorpions, Depeche Mode, Sandra, Metalinda.
Neodolám dobrej zábave a tancu, moru a prírode. Mám rada srdečný úsmev a umenie. Zbieram mušle, z toho tvorím obrázky a milujem kamienky hlavne ametyst, tigrie oko. Moje znamenie je kozorožec a v čínskom tiger. Z toho vyplýva že som húževnatá, spoľahlivá pracovitá a rada na výšky nielen pozerám ale ich občas aj dosahujem. Ale to musia posúdiť aj iní.
Pracujem v knižnici a na obecnom úrade v Lehote pod Vtáčnikom, kde aj žijem. Veľmi ma inšpiruje práca s deťmi, vtedy sa môže moja fantázia naplno realizovať aj cítenie. Pracujem v komisii pre deti a mládež.
Duchovno spájam s telesným v každej oblasti a niekedy to ide ťažko, ale láska otvára všetky dvere. Obrubujem zvieratká mám doma korytnačku Želku a psíka Čárlyho .
Neznášam sebeckosť a pýchu. Nadutosť a zlorečenie. Mám veľa kamarátiek ale priateľov si vyberám. Asi ako každý. Takže na prstoch ich narátam aj na nohách. Mám rada ľudí, ktorí pomáhajú iným nezištne a som šťastná, že takých poznám aj osobne.